Aktualności

Konsulat RP w Łucku

X Letnia Szkoła Języka Polskiego w Zamłyniu

Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej realizuje X Letnią Szkołę Języka Polskiego w Zamłyniu, na Ukrainie, na zlecenie Konsulatu Generalnego RP w Łucku.

W dniach 1-12 sierpnia 2021r. dzieci i młodzież z obwodów tarnopolskiego i rówieńskiego wzięły udział w X Letniej Szkole Polskiej w Zamłyniu. Lektorzy Ośrodka Języka Polskiego i Kultury Polskiej (UPH w Siedlcach) codziennie prowadzili dla nich zajęcia. Uczestnicy Szkoły nie tylko uczyli się języka, historii i geografii Polski, ale także grali w gry integracyjne zorganizowane przez animatorów – studentów z Polski. Ponadto jeździli konno i wypoczywali nad malowniczym jeziorem Świtaź. W pamięci uczestników zapisał się konkurs talentów, podczas którego wszyscy chętni mogli pokazać swoje wyjątkowe zdolności. Uczniowie śpiewali polskie piosenki, grali na różnych instrumentach muzycznych, recytowali wiersze, a także tańczyli i pokazywali sztuczki.

X Letnia Szkoła Języka Polskiego w Zamłyniu oficjalnie zakończyła się koncertem galowym, podczas którego Konsul Generalny RP w Łucku Sławomir Misiak wręczył dyplomy wszystkim uczestnikom Szkoły, a uczniowie i nauczyciele przygotowali dla widzów program wieczorny. Zwycięzcy konkursów oraz najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.
W ramach Szkoły Letniej uczniowie w dniach odwiedzili również ciekawe miejsca na Wołyniu i Rówieńszczyźnie związane z polską historią.
Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej UPH w Siedlcach

Kontakt

Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

ul. Konarskiego 2, 08-110 Siedlce