Aktualności

Rozpoczęliśmy kurs przygotowawczy

14 października odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne 3. Kursu Przygotowawczego do studiowania w Polsce, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

W spotkaniu wzięli udział współpracownicy Ośrodka Języka Polskiego i Kultury Polskiej, w tym nauczyciele oraz grupa 10 studentów - cudzoziemców, którzy przez 10 najbliższych miesięcy będzie uczyła się języka polskiego i przedmiotów kierunkowych, by w kolejnym roku rozpocząć regularne studia na polskiej uczelni. W kursie uczestniczą studenci z Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu. Przed nimi łącznie ponad 870 godzin zajęć, w tym lekcje z języka polskiego, biologii, chemii i geografii. Na spotkaniu uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne i drobne upominki od organizatorów. Spotkanie zwieńczył wspólny obiad kuchni polskiej.

W trakcie całego kursu, studenci wezmą udział również w wykładach z wiedzy o Polsce, wycieczkach krajoznawczych, wydarzeniach kulturalnych i zabawach integracyjnych.

Kierownikiem kursu jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. UPH - kierownik Ośrodka Języka Polskiego i Kultury Polskiej.

Przedmioty kierunkowe prowadzą: dr hab. Marzena Stańska, prof. UPH - biologia; dr Waldemar Wysocki i dr Bartosz Michalczuk - chemia, dr Mirosław Meksuła - geografia.

 

 DSC 0240 1.PG DSC 0241. 1JPG  DSC 0274 1
 DSC 0296 1  DSC 0309 1  DSC 0325 1
Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej UPH w Siedlcach

Kontakt

Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

ul. Konarskiego 2, 08-110 Siedlce