Aktualności

Zakończenie Kursu Przygotowawczego NAWA

17 czerwca br. odbyło się spotkanie JM Rektora UPH w Siedlcach, prof. Mirosława Minkiny z uczestnikami Kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w Polsce, realizowanego przez Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej, na zlecenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

W spotkaniu wzięły udział również Prorektor ds. studiów, prof. Barbara Biesiada-Drzazga oraz kierownik Ośrodka Języka Polskiego i Kultury Polskiej, dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka.

Wydarzenie było okazją do podsumowania całego cyklu kursu oraz do spotkania się kursantów z władzami uczelni w sposób tradycyjny, co było niemożliwe wcześniej z uwagi na ograniczenia sanitarne, wynikające z pandemii koronowirusa.

Na spotkaniu JM Rektor wyraził słowa otuchy dla kursantów z Białorusi i zadeklarował im pełne wsparcie Uniwersytetu w zakresie kształcenia. Prorektor ds. studiów przedstawiła kierunki i całą bazę dydaktyczną oferowaną przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach i zachęciła do powrotu do Siedlec i podejmowania studiów na wybranych kierunkach w UPH.

Kursanci złożyli podziękowania za cały rok nauki i wyrazili swoją dużą satysfakcję z podniesionego poziomu znajomości języka polskiego.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Przed kursantami jeszcze egzamin końcowy z języka polskiego, odebranie certyfikatów i upragnione wakacje.

Życzymy powodzenia i dostania się na wymarzone studia!


Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej UPH w Siedlcach

Kontakt

Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

ul. Konarskiego 2, 08-110 Siedlce